FORUMDA RESİM NASIL EKLENİR?
YOUTUB'DAKİ BİR VİDEOYU FORUMA NASIL EKLERİZ?
FORUMDA YAZI NASIL YAZILIR.
YOUTUBE'A VİDEO NASIL YÜKLENİR ?
Expolerer 6.0 ve altı kullanıcılar için uyarı (www.karagöl.com adresinden giriş)
SOHBET Sayfasına Nasıl Girilir?

FORUMA KAYIT NASIL OLUNUR

Kayıt işlemini Forum Giriş sayfasına göre anlatacağım.Yukarda gördüğmüz üye olun.  veya KAYIT   linklerinden birine tıklayarak kayıt sayfasına ulaşabilirsiniz.Kayıt Sayfasında Gerekli Yerleri Doldurup Kabul Ediyorum'u işaretlediktenm sonraResimde Noktalı Yerde Kullanıcı adınız yazmalı. Eğer Zaman aşımı olmuşsa. Ana sayfadaBoşluklarını uygun şekilde doldurup giriş yapmayı deneyin. Eğer giriş yapamazsanız Kayıt olamamışsınız demektir Tekrar Baştan daha dikkatli deneyin.

Not: Sizden Önce Kullanılan Kullanııcı Adını Kullanamazsınız.

Not: Atık kayıt işleminin ardından Kullanıcı İsminizin Aktif olması için, mail adresinize gönderilen onay mailindeki link'e tıklamanız gerekmektedir.FORUMDA RESİM NASIL EKLENİR?

ARTIK FORUMA RESİM EKLEMEK ÇOK KOLAY!

Öncelikle Foruma Kayıt Olmalı ve  Kullanıcı Adınızla giriş yapmalısınız.

Giriş Yaptıktan Sonra herhangi bir katagoride istediğiniz bir konu başlığıyla paylaşımlarınızı yapabiliresiniz.


Sonra Resim eklemek için bir bölüm seçmelisiniz

Yeni Konu Eklemek için Yeni Konu linkine tıklamalısınız.

Karşınıza şöyle bir yer açılacakÜstteki resimde Kırmızı olarak çizilmiş yerleri uygun şekilde doldurduktan sonra eklenti Yazısının Karşısında Bulunan Gözat'a basılmalı ve resim bilgisayarınızda neredeyse  seçilmelidir.
Birden çok resim aynı sayfada görüntülensin istiyorsanız dahaçok seçeneğine tıklayarak birçok resim ekleme şansına sahipsiniz.


Resimlerinizide ekledikten sonra Gönder Tuşuna basarak gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.


FORUMA RESİM EKLEMEDEN ÖNCE RESMİMİZİ Bİ YERE UPLOAD ETMİŞ OLMAMIZ GEREKİYOR

Resim upload etmek için birçok site var ama ben imageshack'i tercih ediyorum. Kullanımı çok rahat ve emsallerine göre üstün özellikleri var.

Öncelikle, http://www.imageshack.us/ adresine gidiyoruz.Türkçe işletim sistemlerinde "Gözat...", ingilizce işletim sistemlerinde "Browse..." olarak tanımlanmış düğmeye tıklıyoruz.Açılan pencereden istediğimiz resmi seçiyoruz. Eğer avatar yüklenecekse, bu forumun ayarları 150x112 olarak belirlenmiş olduğundan, bu boyutlarda bir resim seçmeniz uygun olur. Avatar değilde normal forumda yayınlamak için bir resim yükleyecekseniz 640x480 boyutlarında bir resime ayarlamanız uygun olur. Seçip "Tamam" düğmesine tıkladıktan sonra, artık "host it!" düğmesine tıklayarak resim yüklenebilir.Bundan sonra resmimizi foruma iki şekilde ekleyebiliriz. Ya 1 Nolu yerdeki linki tamamen kopyalayıp (zaten linkin olduğunu yere bir kere tıklarsanız tüm linki secer daha sonra CTRL+C ile linki kopyalayabilirsiniz.) forumda mesaj yazma bölümümüze kopyaladığımız linki yapıştırarak resmi foruma ekleyebiliriz.

2. Yol ise Aynı pencerede resimdeki 2. Nolu linkteki "Direct Link" satırındaki bağlantı bizim gerçek resmimizin bağlantısıdır. Bunu seçip istediğimiz yerde kullanabiliriz artık.

Resim eklemek için, seçilen bağlantıyı, yazıda [ímg] ve [/ímg] etiketlerinin arasına yerleştirebiliriz. Örneğin, [ímg]http://img388.imageshack.us/img388/4827/avatar9nr.gif[/ímg] yazıldığında resmimiz görüntülenecektir.

YOUTUB'DAKİ BİR VİDEOYU FORUMA NASIL EKLERİZ?
YOUTUB'DAKİ BİR VİDEOYU FORUMA NASIL EKLERİZ?


Murat Abinin Yapmış Olduğu "Karagöl Köyünden Kimler Geldi Kimler Geçti" Videosunun Adresiyle Anlatmaya Çalışacağım.

Öncelikle hazır bbc kodları üreten yukarıdaki resimlerin arasına YouTube resmi de eklendi. Anlatacağım yöntemle videolarınızın forumdan direk play tuşuna basarak oynatılmasını sağlayabilirsiniz. (Youtube sayfasına yönlendirmenize gerek kalmaz.)

"Karagöl Köyünden Kimler Geldi Kimler Geçti" videosunun Youtube Adresine baktığımızda

http://www.youtube.com/watch?v=VDMW5J--k3Q

Şeklinde olduğunu görüyoruz. Burada bize lazım olan kısım = (eşittir) den sonraki kısım yani Bu video için VDMW5J--k3Q  kısmı.

Bu videoyu direk foruma eklerken öncelikle YouTube Resmine tıklıyoruz [ youtube=425,350]BURAYA KODU YAZIYORUZ[/youtube]

Sonuçta karşımıza şu şekilde bir video çıkıyor:Biz videonun boyunun daha büyük olmasını istiyorsak (640*480'den yüksek seçmenizi tavsiye etmiyorum)

youtube=425,350 yazan değerleri değiştirebilirsiniz.

mesela aynı videoyu 640*480 boyunda yayınlarsakNOT: Küçük Bir düzenleme yapıldı ve artık ister = (eşittir)den sonraki kodu isterseniz tüm link'i  [ youtube=425,350][/youtube]  kodları arasına yazın yazın vidolarınız forumda direk görünecektir.


FORUMDA YAZI NASIL YAZILIR.

Öncelikle Foruma Kayıt Olmalı ve  Kullanıcı Adınızla giriş yapmalısınız.

Giriş Yaptıktan Sonra herhangi bir katagoride istediğiniz bir konu başlığıyla paylaşımlarınızı yapabiliresiniz.Yeni Konu Eklemek için Yeni Konu linkine tıklamalısınız. Herhangi bir konuda Anket Eklemek istiyorsanız Yeni Konu yazısının yanında bulunan Yeni Anket linkine tıklamalısınız.
Tıkladıktan sonra karşınıza;şeklinde bir sayfa çıkacak.
Burada Kullanabileceğiniz muhtemel yerlere sayılar verdim ve bunları kısaca Anlatmaya çalışacağım.

1- Konu Başlığınızı Buraya Yazıyorsunuz.
2- Yazınızın Tipiyle alakalı kodların bulunduğu yer. Kalın B harfi ile gösterilen Kalın yazma kodunu yani [./b] kodunu gösteriyor. Bu rada ile [./b] kodları arasına yazınızı yazmalısınız ki kalın olsun. Kodlarda ana mantık budur. başlangıç ve bitiş komutları arasında her ne varsa bu biçimlemeyi o aralığa uygular.
    Yatık I harfi ile gösterilen yatık yazı U ile gösterilen de Altı çizik yazı yazmanızı sağlar.
3- Kayan yazı yazmanızı sağlar.
4- Yazınızın konumunu bu bölümdeki butonlarla belirleyebilirsiniz. Şekillerden belli olduğu gibi sola sağa veya ortaya yazı yazmanızı sağlar.
5- Yazınıza istediğiniz Renkle yazmanızı sağlar.
6- Resim eklerken: Eğer webde bir yere upload edilmiş bir resmi eklemek istiyorsanız resmin url adresini bu kodların arasına yazmalısınız.
7- İstediğiniz Surat ifadelerini mesajınızda kullanabilirsiniz.
8- Ek seçenekler: Burada resim veya uzantısı uygun herhangi bir dosyanızı paylaşabilrsiniz.
9- İşaretlemeniz durumunda yazınıza yorum yapılamaz.
12-Mesajınızı göndermeden önce mesajınızın ön izlemesine bakabilir ve beğenmediğiniz bir görünüm hatası varsa düzeltmeler yapabilirsiniz
11- Mesajınızı Foruma göndermenizi sağlar

YOUTUBE'A VİDEO NASIL YÜKLENİR ?

Foruma Video Ekleyebilmeniz için Öncelikle videonuzu herhangi bir web alanına upload etmiş olmanız gerekmektedir. Birçok adres mevcut ancak en yaygın kullanılanlar youtube ve google video gibi görünüyo. ben youtube'a nasıl video yüklenir kısaca anlatayım.

Youtube'a Nasıl Video Upload Edilir Resimli Anlatım

www.youtube.com adresinden
ILk Önce Sitemize Giriyoruz Ondan Sonra Sign Up Seçeneğimiz Var Oraya Tıklıyoruz Karşımıza Gelen Yerde E-MaiL Adresimizi,Kullanıcı Adımızı vs. Dolduruyoruz..Bunları Doldurduktan Sonra UpLoad Videosa Tıklıyoruz..UpLoad Videosa Tıkladığımızda Önümüze Çıkan Pencerede Bize Onaylama Mesajı Atılıyor... Msn Adresimize Onu Onaylamamız Gerekiyor Msn imizi Acıp Onu Onaylıyoruz..GeLen epostayıda BöyLe OnaylıyoruzGelen Epostayı Onayladıktan Sonra Karşımıza BöyLe Bir Yazı Çıkıyor Yani ''E-MaiLiniz'' onayLanmıştır..Tekrardan UpLoad Videosa Giriyoruz Burdada Önümüze Upload Etmek lstedigmiz Dosyanın Ismini,ÖzeLLiğini vs. istiyor Bunları Istedigimiz ŞekiLde Dolduruyoruz..Bunları Doldurduktan Sonra Gelen Pencerede Browseye Basıp Istedigimiz Videoyu Seçiyoruz Ve UpLoad Videoya BasıyoruzVideomuz Uplanırken Bizde Biraz BekliyoruzVideo Upload olduktan Sonra Böyle Bir Pencere Cıkıyor Ve Videomuzun Bizden Ayarlarını Istiyor..Ve Böylece Videomuzu UpLoad Etmiş oLuyoruz...

Expolerer 6.0 ve altı kullanıcılar için uyarı (www.karagöl.com adresinden giriş)

Expolerer 6.0 ve altı kullanıcılar için uyarı (www.karagöl.com adresinden giriş yapamayanlar)


Bazı üyelerden www.karagöl.com adresinden siteye ulaşamadıklarına dair şikayetler gelmekte.

Bunun nedeni bu üyelerimizin internet explorer 6.0 veya altı sürümlerden birini kullanmasından kaynaklanıyor. Çünkü Internetexplorer 6.0 ve altı sürümler türkçe krakter desteklememektedir.

Not: Windows Xp varsayılan internet tarayıcısı internet explorer 6.0 dır.
Lisanslı XP ServisePach 2 Kullanıcıları Tarayıcılarını
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9ae91ebe-3385-447c-8a30-081805b2f90b&displaylang=en 
adresinden internet explorer 7.0'a yüksltebilirler.

TÜRKÇE KARAKTERLİ www.karagöl.com adresinden Karagöl Sitesine ulaşamayan üyeler www.karagolkoyu.info  www.karagolkoyu.tr.cc adreslerinden web sitemize ulaşabilirler.

Saygılar...


SOHBET Sayfasına Nasıl Girilir?

Bunu yazmaya ihtiyaç duymamıştım şimdiye kadar; ancak geçen gün Hızlı Sohbet katagorisine yazılan bir yazı üzerine Sitemizin Sohbet sayfası olmasına rağmen bunu farketmeyenlerin bulunduğunu gördüm.

Sohbet bölümüne girmek ve kullanmak çok kolay.

Sohbet Girişi: Siteye girer girmez ve sitenin her sayfasında  SOHBET şeklinde link bulunmakta herhangi birine bastığınızda sohbete giriş yapacağınız sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

Sohbet Sayfasına gişiş yapmak için Forum Bölümüne önceden üye olmuş olmanız gerekiyor; çünkü bu bölümde kullanıcı adı ve paraolanızı kullanıp sohbete geçiyorsunuz.

© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. Designed By Tayfun TURAL
Site Yazarı ve Yöneticisi Ömer TURAL